ערים מתקדמות מביטות אל המחר

קליטת תושבים במערך חכם – צעד אחד לפני כולם.

 

תכניות הבנייה העתידיות בישראל לצד פיתוחן של ערים רבות ברחבי הארץ צפויות להגדיל בשנים הקרובות את מספר התושבים בעשרות אחוזים. ערים כגון: ראש העין, ראשון לציון, באר שבע, חריש, קרית גת, צפויות לגדול באלפי יחידות דיור בטווח יחסית קצר. בתוך כך נדרשות עיריות ומועצות רבות לחשוב צעד אחד קדימה ברמת התכנון והקליטה של תושבים רבים כשהמטרה העיקרית ליצור קליטה מיטבית תוך שימוש יעיל במשאבי העירייה. איך עושים את זה? את התשובה לכך מציעה חברת "זוויות", המתמחה בניהול פרויקטים, מיתוג אסטרטגי ושיווק, בבעלותה וניהולה של גלי מיכל חנן שפיתחה ומנהלת בימים אלו עבור מספר ערים ומועצות את פרויקט "קליטת תושבים במערך חכם".

 

מהו פרויקט קליטת תושבים במערך חכם?

מעבר לעיר חדשה הוא אתגר עבור כל אדם, זוג או משפחה שמעתיקים את מקום מגוריהם. פתאום הם נדרשים להתנהל במרחב שכולו חדש ולחפש אחר השירותים החברתיים והציבוריים הדרושים להם בין אם מדובר במוסדות חינוך, מרכזי מסחר, שירותים קהילתיים וכיו"ב. קליטת תושבים במערך חכם מאפשרת לעיריות לחשוב צעד אחד קדימה ולמנוע את אי הוודאות של התושבים כך יורד סף החרדה והחיבור בין התושב לעירייה נוצר עוד טרם כניסתו בפועל לדירה אותה רכש. השיטה פועלת במודל HTB (Human Technology Brand ) המאפשרת ליצור חיבור בין הממשקים המעורבים תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת והפעלת ערוצי שיווק לקידום המותג או המוצר המרכזי. התוצאה שמתקבלת היא הקלה על הבירוקרטיה מול האגפים השונים בעירייה, משרדי הממשלה והיזמים, מה שמוביל לתחושת שייכות ומעורבות של התושב. בתוך כך הטכנולוגיה מאפשרת לעירייה לקבל מידע עדכני אונליין מהתושבים החדשים כגון: מספר ילדים, גילאי הילדים, זיקה לדת ואינפורמציה רלוונטית עוד טרם כניסתם ובכך יכולה העירייה לבצע תכנון אורבאני יעיל. מידע זה מאפשר לעירייה להיערך ברמה הכלכלית לקראת ההגירה החיובית לעיר, להקצות משאבים לצורך פתיחת גני ילדים, מעונות, בתי ספר ושירותים ציבוריים ואף לחסוך בכוח אדם.

 

שינוי תפיסתי: דיאלוג בין התושב לעיר ושיתוף ציבור

במסגרת פרויקט ״קליטת תושבים במערך חכם״, אנו מאפשרים לראש העיר והאגפים השונים ליצור קשר ישיר עם התושבים הנכנסים לעיר באמצעות איסוף ועיבוד נתונים עדכניים אודות התושבים. הקמה, ניהול והטמעת הפרויקט מאפשרים לעיר לבצע תכנון אורבני יעיל כגון גני ילדים, בתי כנסת, חוגים  ולנהל עם התושבים הנכנסים דיאלוג טרם קליטתם לעיר. קיום דיאלוג שוטף עם התושבים החדשים, הקמת פורומים ייעודיים, שולחנות עגולים, כנסים ומתן אינפורמציה עדכנית ושוטפת, תוך בניית מערך נתונים לתכנון אסטרטגי יעיל של השכונות החדשות בתוך המרקם העירוני.

 

היתרון היחסי

הצטרפות למערך חכם לקליטת תושבים, שפותח ע"י מנכ"לית "זוויות", גלי מיכל חנן, מחזקת את תחושת החיבור של התושבים החדשים לעיר.  בין השירותים הניתנים במסגרת הפרויקט: איסוף מידע אישי, מענה אינפורמטיבי לשאלות נפוצות, מחקר ואבחון צרכים,  תכנון כלכלי אורבני, גיבוש קונספט מול הגופים השונים, ליווי בתהליך ”חווית תושב" בכל השלבים. כל אלו מאפשרים קליטה וקבלת פנים טובה בעיר ויוצרים אהדה לראש העיר ולמערכת העירונית כולה. עבור העיריות מדובר במערך המספק מידע אודות התושבים החדשים בזמן אמת, המאפשר להם להיערך ברמת פעילותם של אגפי העירייה והתשתיות לתהליך קליטה איכותי, כל זאת תוך מתן מענה לתושבים על פי צרכיהם המדויקים. מדובר בפרויקט חדשני וראשון מסוגו בישראל שכבר הופעל והוכיח את יעילותו בעיריית ראש העין ובמועצת חריש.

 

למידע נוסף: 054-360-5-360 | office@zaviyot.co.il.

 

 

הרשמו וקבלו טיפים ועדכונים בשיווק

רשמו אותי!

פרטיך התקבלו,

תודה!

054-360-4-360    office@zaviyot.co.il

 

הרשמו וקבלו טיפים בשיווק

רשמו אותי!

פרטיך התקבלו,

תודה!

רשמו אותי!

פרטיך התקבלו,

תודה!